Prisijungimas
NAUJIENOS
Atvejo vadybos proceso viešinimas bendruomenėje' 2024
- Informacija
- Kategorija: Naujienos
- Peržiūros: 223
2024 m. gruodžio 20 d. Šakių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja dirbanti su šeima Kristina Baršauskienė Slavikų seniūnijos bendruomenės centre skaitė paskaitą, kurios tikslas - viešinti atvejo vadybos procesą ir socialines paslaugas Šakių rajono savivaldybėje.
Socialinis darbas yra veikla, kurios pagrindinis tikslas – padėti žmonėms, kurie susiduria su sunkumais gyvenime ir nepajėgia efektyviai prisitaikyti prie visuomenės reikalavimų. Šeimoms, neturinčioms vidinių resursų pakeisti sudėtingą situaciją, reikalinga socialinių darbuotojų ir kitų specialistų pagalba. Atvejo vadybos procesas Lietuvoje pradėtas taikyti nuo 2018 m. liepos 1 d., tačiau vis dar girdima visuomenėje klausimas kas gi yra ta atvejo vadyba, ką reiškia terminas ,,šeimai taikoma atvejo vadyba“.
Paskaitos metu klausytojams išsamiai pristatytas atvejo vadybos procesas: kas tai yra, kas, kur ir dėl kokių priežasčių gali kreiptis pagalbos, kas koordinuoja, teikia paslaugas, kaip vyksta paslaugų teikimas, kada užbaigiamas atvejo vadybos procesas.
Atvejo vadyba – tai atvejo vadybininko koordinuojamos kompleksinės pagalbos vaikui ir jo atstovams pagal įstatymą (tėvams, įtėviams, globėjams) ar vaiko besilaukiančiai moteriai organizavimas ir teikimas. Atvejo vadybos tikslas - rasti geriausią problemos sprendimo būdą, suteikti šeimai ir vaikui tokią pagalbą, kuri ne tik padėtų išspręsti vaiko ir šeimos problemas, bet ir sudarytų sąlygas šeimai ir vaikui pačiai siekti reikiamų pokyčių, užtikrinančių vaiko saugumą, poreikius ir interesus. Pradėjus teikti šeimoms socialinės priežiūros paslaugą, socialiniai darbuotojai tampa pagrindiniais pagalbos teikėjais, dirba tiesioginį socialinį darbą su šeimomis ir vaikais, teikia bendrąsias ir specialiąsias socialines paslaugas šeimos namuose. Dirbant su šeimomis socialinis darbuotojas laikosi konfidencialumo, vadovaujasi žmogiškomis vertybėmis, abipusės pagarbos, tarpusavio bendradarbiavimo principais, planuoja ir teikia socialinę pagalbą šeimoms ir vaikams. Socialinis darbuotojas bendradarbiauja su kitais specialistais, organizuoja ir teikia būtiną pagalbą, vykdo intervenciją. Intervencija suprantama kaip tikslingas socialinio darbuotojo elgesys, kai siekiama teigiamų pokyčių šeimos gyvenime, kurie leistų užtikrinti efektyvų šeimos funkcionavimą. Atvejo vadybos proceso sėkmė priklauso nuo šeimos narių suvokimo bei noro priimti pagalbą sprendžiant šeimoje esančius sunkumus.
Šakių SPC socialinė darbuotoja dirbanti su šeimomis Kristina Baršauskienė