Renginių ciklas Savaitė su knyga


Nuotraukoje: 1 eilėje - poetė O. Jasinskienė, mokytoja A. Špokienė, 2 eilėje - bibliotekininkė V. Rakickienė, laisvalaikio centro vadovė R. Baltrušaitienė,Slavikų kaimo bibliotekos bibliotekininkė A. Kuncaitytė ir Šakių viešosios bibliotekos darbuotoja L. Ėringienė


Vienas garsus poetas yra pasakęs: ,,Skaitymas – štai geriausias mokymasis. Sekti didžio žmogaus mintis – visų įdomiausias mokslas.“Įsiklausę į šiuos išmintingus žodžius, skaitymui ir su juo susijusiai kūrybinei veiklai skyrėme paskutinę lapkričio savaitę. Pirmadienį ir antradienį paskyrėme integruotoms pamokoms mokyklos bibliotekoje. Antradienį kūrėme plakatą tema ,,Kalba yra visų didysis tautos, jos pačios sau pasistatytasis paminklas.“ (J. Jablonskis) Čia sudėjome gražiausias lietuvių liaudies patarles, mįsles, posakius apie kalbą ir knygą, pristatėme mūsų krašto literatus. Dar antradienį per lietuvių kalbos pamokas kūrėme istorijas, kurių veikėjai – skaitytų knygų herojai. Jie susitiko karalių pilyje, gūdžiame miške, už jūrų marių. Padėjo vieni kitiems nugalėti baimes, įveikti kliūtis, pasipriešinti blogiui. Trečiadienis buvo skirtas kūrybinėms užduotims dailės pamokose. Kartu su mokytoja Galina mokiniai bandė įminti paslaptį: ,, Ką kalba raidės?“ Ketvirtadienis – tai diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo  šimtmečiui paminėti. Vadovaudamiesi posakiu: ,,Tik asmenybės ugdo asmenybes“, prisiminėme tuos signatarus, kurie ne tik kūrė valstybę, bet jų veikla buvo susijusi ir su knygų leidyba ar žurnalistika.

Penktadienį, pasipuošę knygų veikėjų kostiumais, susirinkome pasidžiaugti nuveiktais darbais. Šventėje dalyvavo ir mokyklos partneriai: Slavikų laisvalaikio centro vadovė Renata Baltrušaitienė ir kaimo bibliotekos bibliotekininkė Algimanta Kuncaitytė. Į šventę jos pakvietė dvi viešnias: mūsų kraštietę, mokytoją, poetę Onutę Jasinskienę bei gera nuotaika ir neišsenkančiomis idėjomis trykštančią Šakių viešosios bibliotekos darbuotoją Liną Ėringienę. Prasmingų mokytojos žodžių apie gimtąją kalbą ir knygą mūsų mokiniai klausėsi net nuščiuvę. Ne mažiau visus užbūrė ir iš širdies besiliejantys eilėraščių posmai. Nuotaikingas ir informatyvus buvo  bibliotekininkės Linos Ėringienės pasakojimas. Ji pateikė daug įdomių faktų apie knygų skaitymą Lietuvoje ir pasaulyje.

O kokia gi šventė be dainų? Jas atliko mūsų mokyklos mokytoja Auksė Kriščiokaitienė ir laisvalaikio centro vadovė Renata Baltrušaitienė.

Šventę užbaigėme kito išminčiaus žodžiais: ,,Knygos – mano ginklas. Jomis užkariavau pasaulį.“Išsiskirstėme pasižadėję knygų skaityti daugiau ir taip pabandyti užkariauti pasaulį. Daugiau nuotraukų...

                     Slavikų pagr. mokyklos  lietuvių kalbos mokytoja Algima Špokienė                    


 

Senjorų diena


Kiekvienas žmogaus gyvenimo tarpsnis – savaip žavus, suteikiantis naujų spalvų, patirčių ir atradimų.

Spalio mėnesį tradiciškai daugiau dėmesio skiriama senjorams,

minima tarptautinė pagyvenusių žmonių diena.Ta proga Slavikų

pagrindinės mokyklos 6,7,10 klasių mokiniai, mokytojos

A.Kriščiokaitienė, E.Intupienė, klebonas D.Rolskis lankė

Gotlybiškių, Kriaušaičių, Slavikų, Šilgalių, Panovių vienišus senjorus.

Mokiniai per dailės pamoką pagamino atvirutes, per technologijų- iškepė pyragaičių. Iš Slavikų parapijos

Carito lėšų buvo nupirkta dovanėlių. Mokiniai maloniai pabendravo su senjorais, kurie pasidalino savo

rūpesčiais ir vargais. Ši suorganizuota akcija paliko didelį įspūdį. 


 

Skaitykime su "Vyturiu"

 


Šakių rajono savivaldybė  2017/2018 mokslo metams užsakė prieigą prie  „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekos visiems rajono mokiniams, mokytojams ir tėveliams. Bibliotekoje  pateikiami programiniai, konteksto ir grožinės literatūros kūriniai bei (ne)vadovėliai. Iš viso beveik 500 kūrinių. Kadangi planuojame ilgą ir gražią draugystę, prašome įdėmiai perskaityti laišką. Jame:

- rašome, kaip pradėti naudotis „Vyturiu”;
- rašome, kaip tęsti naudojimą, jei jau naudojote pernai;
- rašome, kas yra nemokami „Vyturio” neVadovėliai;
 

Kaip pradėti naudotis „Vyturio“ biblioteka naujiems skaitytojams?

Mokytojai ir mokiniai turėtų susikurti paskyrą www.vyturys.lt  ir laukelyje „Dovanos kodas“ suvesti Jūsų mokyklai skirtą kodą ( sakslaviku7979)

Nemokamai naudotis kūriniais galėsite tik suvedę dovanos kodą registracijos metu. Užsiregistruokite patys, o vaikams užduokite  kaip namų darbą ir vėliau galėsite sakyti: „Namuose perkaitykite „Doriano Grėjaus portretą”. Rasite „Vyturyje”.  Nebereikės aiškintis, kiek knygos kopijų yra mokyklos bibliotekoje, nes „Vyturyje” jų niekad neprirūks.

 

Kaip atnaujinti kodą

Tie, kas registravosi pernai, kodą turi atnaujinti. Tai daroma labai paprastai. Dešiniajame ekrano kampe esančiame meniu susiraskite skiltį „Mano nustatymai“, paspauskite,  įveskite kodą laukelyje „Dovanos kodas“ ir paspauskite mygtuką „Išsaugoti pakeitimus“.Viskas;)

Knygos ir vadovėliai
Jau galite naudotis mūsų (ne)Vadovėliais (juos rasite prie konkrečios klasės skiltyje MOKYKLA), parengtais kartu su Kauno jėzuitų gimnazijos mokytoju literatūrologu dr. Mindaugu Grigaičiu ir Kauno Palemono gimnazijos mokytoja eksperte Asta Valentiene. Skaitmeninė aplinka leidžia laisvai improvizuoti, nepaisyti popierinei knygai būdingų apribojimų, todėl čia rasite reikalingų programinių kūrinių ištraukas ir ištisus programinius kūrinius, nuorodas į konteksto mežiagą, naudingus straipsnius, kino filmus, garso įrašus, t.y. viską, ko popieriniame vadovėlyje sutalpinti neįmanoma. Medžiagą nuolat pildome ir atnaujiname, todėl laukiame jūsų nuomonių ir pastabų bei kviečiame naudotis!  Šiuo metu parengta medžiaga pirmoms 8, 9, 10 klasių temoms, pakeliui  5, 7, 9.

Nedrąsiai svajojame, kad atsiras drąsių mokyklų, kurios darbui pamokose naudos „Vyturio” medžiagą, o sutaupytus pinigus skirs KNYGOMS.

Dešimtokų medžiaga - http://bit.ly/10Klase1Tema
Devintokų medžiaga - http://bit.ly/9klase1Tema
Aštuntokų medžiaga - http://bit.ly/8klase1Tema
 

KAIP NAUDOTIS "VYTURIU"
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=-5eFWRWA3A0

Rugsėjo 1-oji_2017


Netruko atskubėti nauji mokslo metai. Linkime, kad jie būtų sėkmingi, turiningi, ir kupini gražių akimirkų. Laukiame visų Rugsėjo 1- osios rytą:

10 val. Mišios Slavikų bažnyčioje;

10.45 val. šventė mokykloje.

9.45 mokyklinis autobusas išvyks iš Šilgalių.

Slavikų mokyklos bendruomenė


 

Istorijos pamoka Nacionaliniame Kauno dramos teatre


Šį sekmadienį grupė mūsų mokyklos mokinių rėmėjo Gerb. Albino Markevičiaus dėka turėjo neįkainojamą galimybę sudalyvauti istorijos pamokoje apie holokaustą - vieną tragiškiausių puslapių žmonijos istorijoje. Žiūrėjome Fortūnos statulėle ir Auksiniu scenos kryžiumi geriausio režisieriaus kategorijoje 2009 m. nominuotos dramaturgės, režisierės, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorės Inesos Paliulytės pastatytą spektaklį "Liūdnas Dievas". Daugiau apie spektaklį...