NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Pasakų iššūkis 2019


Šiais laikais daugelis vaikų patiria netektį, nes negauna progos pažinti pasakos… (pagal B. Bettelheim)

 Mokytojai beveik vieningai sutinka, kad pasaka yra vertybė pati savaime. Pasakos sekamos, skaitomos ir vaidinamos ugdytiniams ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio bei pagrindinio ugdymo įstaigose. 95 proc. apklaustųjų pedagogų pasakas naudoja savo darbe. Tačiau vis dar girdisi pastebėjimų apie tai, kad „vaikus sunkiai pavyksta sudominti pasaka“, „namuose jiems neskaitoma“, sudėtinga parinkti tinkamus tekstus ir t.t. Tad kodėl nesukūrus pasakų bendruomenės, nepasidalijus savo gerąja patirtimi, įžvalgomis, lūkesčiais bei rūpesčiais, kaip kad tėvelių įtraukimas į šį procesą, siekiant dar brandesnio vaikų auginimo proceso bei susikalbėjimo, augant su pasaka ir auginant. Esame įsitikinę, kad iniciatyva Pasakų iššūkis 2019, t. y. 21 dieną paeiliui skaitomos NE LITERATŪRINĖS pasakos tam pasitarnaus. Juk, mokslininkų teigimu, tiek užtenka suformuoti įgūdžiui. Idant, cituojant B. Bettelheim, „deramai supratę, kokių ypatingų privalumų turi pasakos, tėvai ir mokytojai pasirūpins, kad joms vaiko gyvenime vėl tektų šimtmečius turėtas svarbiausias vaidmuo“.pasakų tekstus ir eiliškumą galima rinktis savarankiškai iš turimų rinkinių, arba skaityti siūlomus. Kadangi pastarų yra daugiau nei po vieną 21 dienai, juos taip pat teks pasirinkti, arba skaityti kelis. Laisvė spręsti paliekama skaitytojams ir klausytojams. Papasakosite, kai Jums sekėsi. Pirmenybę teikiame stebuklinėms pasakoms ( ir pasakoms apie gyvūnus, jei vaikų amžius labai labai mažas ir jiems tokios pasakos mielesnės), bet kai kuriuos tekstus, pvz. iš italų liaudies pasakų rinkinio siūlome sąmoningai, su tikslu pažinti kitokį žanrą, kurį daugelis interneto platybių visomis progomis vartotojų žino kaip linkėjimų ar gerumo tekstus... Bet jų kilmė juk ne „visagalis internetas“, o konkrečios tautos išmonė, pasklidusi po pasaulį... Lietuviškų pasakų tekstų sąraše ir pasakų rinkinių yra daugiausiai ne atsitiktinai. Juk ką tik minėjome Lietuvos šimtmetį, o 2019 – ieji metai – dar ir paskelbti Pasaulio Lietuvių metais. Todėl skaitykime gausiai lietuviškas pasakas ir atminkime pagerbti tas kitas šalis, kurios priglaudė, namus, darbus ar šeimyninę laimę dovanojo lietuviams ir už Lietuvos ribų. Juk greičiausiai kiekvienas savo giminės istorijoje žinome bent keletą prosenelių kartos žmonių, vykusių ieškoti laimės, parvykusių ją suradus ar puoselėjus tolimoje Brazilijoje ar Amerikoje… Skaitydami pasaulio pasakas, prisiminkime ir Juos, savo gentainius tolimuose kraštuose.

Taigi mėgaukimės pasakų įvairove, ragaukime po truputį skirtingų pasaulio tautų pasakų skonio, suraskime panašumus ir skirtumus, o kas iš to išeis, - integruota pasaulio pažinimo pamoka, netradicinė kalbų diena ieškant negirdėtų terminų prasmės pasaulio tautų žodyne, nežinomų papročių studijos ar minimas šalis lankiusių svečių viešnagė - dalinsimės gerąja patirtimi po to. Imkime pasakas ir skaitykime! Malonių pasakadienių! 

Mūsų mokyklos 1 ir 4 klasės mokiniai taip pat dalyvauja "Pasakų iššūkyje 2019. Kiekvieną rytą mes pradėsime vis nauja pasaka. Kviečiame prisijungti pasakų mylėtojus!

Pradinių klasių mokytoja Judita Čereškevičienė


 

Padėka


Neša rugsėjis saulę prinokusią,

Didelę, šiltą lyg širdį.

Pumpuro giesmę, žiedo atodūsį

Grūdas subrendęs dar girdi.

Brydės apaugo žole atolo.

Iki juodumo išmintas takas,

Kuriuo lydėjo, bet nenutolo

Mylinčios širdys, mylimos akys.

Eita... Ieškota... Dalyta... Laukta...

Rūpesčių – marios. Džiaugsmų – krisleliai.

Per metų mišką, per meilės lauką

Vedė tas vienas žėrintis kelias.

             (Ona Jasinskienė)


Gerb. Direktoriau,

33-ejus metus ėjote Jūs šiuo keliu, išdalinote save kurdamas jaukius namus primenančią mokyklą.

Už didelę širdį, už subrandintą mumyse gėrio grūdą dėkojame Jums!

                                      Slavikų pagrindinės mokyklos bendruomenė 

Knygos „Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno“ pristatymas


Gegužės mėn. Šakių bibliotekoje vyko knygos "Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno" pristatymas.  buvo labai jautrus ir jaudinantis, Gerb.Šarūnas ir mokyklos direktorius mus nukėlė į Jums vis dar skaudžius prisiminimus sukeliančias dienas, kai slogiomis aplinkybėmis reikėjo palikti savo namus čia, Lietuvoje.

Dar prieš pristatymą, Šarūnui padovanojus šias knygas, biblioteka rašė:

Nuoširdžiai dėkojame už dovanotus knygos „Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno“ egzempliorius Mariui Markevičiui ir sudarytojui Šarūnui Konkulevičiui. Pasižadame branginti Jūsų indėlį į Šakių viešąją biblioteką.

Mielas, Albinai, linkime, kad Dievas duotų Jums sveikatos, globotų Jus ir Jūsų artimuosius!

Su geriausiais linkėjimais saulėtą ir šiltą, paukščių giesmėmis užpildytą dieną LIETUVOJE! Apkabiname!

Direktoriaus ir visos mokyklos vardu, pavaduotoja Rita

Informacija mokytojams


Gerb. mokytojau,

Esate korepetitorius, laisvai samdomas mokytojas ar ketinate tokiu tapti?

Primename, kad korepetitoriai ir laisvai samdomi mokytojai turėtų įregistruoti individualią veiklą[1] arba įsigyti verslo liudijimą[2]. Tai padaryti galima paprastai, prisijungus prie Mano VMI, o jei reikia specialisto pagalbos - atvykus į bet kurį valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) aptarnavimo padalinį.

Jei  veiklą registruosite savarankiškai, Jums padės VMI parengti vedliai. Juose žingsnis po žingsnio paaiškinama kaip įsigyti verslo liudijimą ir kaip įregistruoti individualią veiklą.

Mokytojams aktualią informaciją apie individualios veiklos vykdymą galima rasti leidinyje čia.  

 VMI Jūsų patogumui sukūrė ir dar vieną e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS. Tai nemokama supaprastintos buhalterinės apskaitos programa, kuria naudotis gali tiek vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, tiek dirbantys su verslo liudijimais. Daugiau informacijos rasite čia.

 Savarankiškai aktualią informaciją galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.


 

[1] Švietimo veikla pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių 2 red. 85** kodas

[1] Veiklos rūšis -103 Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla


 

  

 

Tradicinės šeimų sporto varžybos 2019-01-25


Jau bene du dešimtmečius Slavikų pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė šeimų sporto šventė, kurią organizuoti „sumąstė“ mokyklos direktorius Juozas Rakickas. Šventės organizavimo rūpesčius dalinosi kartu su Slavikų seniūnija (tuometiniu seniūnu Vidmantu Sprainaičiu), Slavikų seniūnijos bendruomenės centru, kultūrinių renginių organizatore Renata Baltrušaitiene. Kiek pagalbininkų per daugybę metų buvo – sunku ir suskaičiuoti...
Šiai metais tradicinėje šeimų sporto šventėje dalyvavo net 7 šeimos: Bandzų, Intupų, Leškevičių, Mačiulaičių, Sandargų, Šuikų, Žemaičių. Varžybų nugalėtojais tapo Sandargų, II vietos laimėtojais tapo Mačiulaičių, III vietos – Leškevičių šeimos.
Kartu šeimomis varžėsi ir trys draugų komandos: „Geriausi draugai“ (Girmantas Kviečiūnas, Jokūbas Kriaučiūnas, Ignas Markevičius), „Slavikai“ (Neda, Nojus ir Modestas Prapuoleniai), „Tėviškė“ (Mantas Baršauskas, Vakaris Gylys, Karolis Jocius). Nugalėtojais tapo komanda „Tėviškė“, antri liko „Slavikai“, trečia vieta atiteko komandai „Geriausi draugai“.
Nė viena šventė neapsieina be rėmėjų, pagalbininkų paramos. Tad tariam nuoširdų „AČIŪ“, pirmiausiai, mokyklos direktoriui, kad tiek metų sugeba suburti visus bendram darbui ir išlaikyti tokią gražią sportinę tradiciją. Kaip be pagrindinių teisėjų Rėdos Konteikienės ir Vidmanto Sprainaičio švilpukų, be šaunių merginų mankštos?
Patys geriausi ir dosniausi šios sporto šventės rėmėjai šiais metais buvo Slavikų seniūnijos bendruomenės centras, Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, UAB „Gulbelė“, AB „Pieno žvaigždės“. Sporto varžybų dalyviams buvo pristatytas konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse‘2018“, skatinama būti siaugiais keliuose, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės. Daugiau nuotraukų...

Renata Baltrušaitienė