NAUJIENOS IR ĮVYKIAI

Knygos „Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno“ pristatymas


Gegužės mėn. Šakių bibliotekoje vyko knygos "Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno" pristatymas.  buvo labai jautrus ir jaudinantis, Gerb.Šarūnas ir mokyklos direktorius mus nukėlė į Jums vis dar skaudžius prisiminimus sukeliančias dienas, kai slogiomis aplinkybėmis reikėjo palikti savo namus čia, Lietuvoje.

Dar prieš pristatymą, Šarūnui padovanojus šias knygas, biblioteka rašė:

Nuoširdžiai dėkojame už dovanotus knygos „Markevičių šeimos kelias nuo Šešupės iki Ramiojo vandenyno“ egzempliorius Mariui Markevičiui ir sudarytojui Šarūnui Konkulevičiui. Pasižadame branginti Jūsų indėlį į Šakių viešąją biblioteką.

Mielas, Albinai, linkime, kad Dievas duotų Jums sveikatos, globotų Jus ir Jūsų artimuosius!

Su geriausiais linkėjimais saulėtą ir šiltą, paukščių giesmėmis užpildytą dieną LIETUVOJE! Apkabiname!

Direktoriaus ir visos mokyklos vardu, pavaduotoja Rita

Informacija mokytojams


Gerb. mokytojau,

Esate korepetitorius, laisvai samdomas mokytojas ar ketinate tokiu tapti?

Primename, kad korepetitoriai ir laisvai samdomi mokytojai turėtų įregistruoti individualią veiklą[1] arba įsigyti verslo liudijimą[2]. Tai padaryti galima paprastai, prisijungus prie Mano VMI, o jei reikia specialisto pagalbos - atvykus į bet kurį valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) aptarnavimo padalinį.

Jei  veiklą registruosite savarankiškai, Jums padės VMI parengti vedliai. Juose žingsnis po žingsnio paaiškinama kaip įsigyti verslo liudijimą ir kaip įregistruoti individualią veiklą.

Mokytojams aktualią informaciją apie individualios veiklos vykdymą galima rasti leidinyje čia.  

 VMI Jūsų patogumui sukūrė ir dar vieną e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS. Tai nemokama supaprastintos buhalterinės apskaitos programa, kuria naudotis gali tiek vykdantys individualią veiklą pagal pažymą, tiek dirbantys su verslo liudijimais. Daugiau informacijos rasite čia.

 Savarankiškai aktualią informaciją galite rasti adresu www.vmi.lt. Pasikonsultuoti su VMI specialistais Jus dominančiais mokesčių klausimais galite telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.


 

[1] Švietimo veikla pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių 2 red. 85** kodas

[1] Veiklos rūšis -103 Kvalifikacijos tobulinimo ir papildomo mokymo veikla


 

  

 

Tradicinės šeimų sporto varžybos 2019-01-25


Jau bene du dešimtmečius Slavikų pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė šeimų sporto šventė, kurią organizuoti „sumąstė“ mokyklos direktorius Juozas Rakickas. Šventės organizavimo rūpesčius dalinosi kartu su Slavikų seniūnija (tuometiniu seniūnu Vidmantu Sprainaičiu), Slavikų seniūnijos bendruomenės centru, kultūrinių renginių organizatore Renata Baltrušaitiene. Kiek pagalbininkų per daugybę metų buvo – sunku ir suskaičiuoti...
Šiai metais tradicinėje šeimų sporto šventėje dalyvavo net 7 šeimos: Bandzų, Intupų, Leškevičių, Mačiulaičių, Sandargų, Šuikų, Žemaičių. Varžybų nugalėtojais tapo Sandargų, II vietos laimėtojais tapo Mačiulaičių, III vietos – Leškevičių šeimos.
Kartu šeimomis varžėsi ir trys draugų komandos: „Geriausi draugai“ (Girmantas Kviečiūnas, Jokūbas Kriaučiūnas, Ignas Markevičius), „Slavikai“ (Neda, Nojus ir Modestas Prapuoleniai), „Tėviškė“ (Mantas Baršauskas, Vakaris Gylys, Karolis Jocius). Nugalėtojais tapo komanda „Tėviškė“, antri liko „Slavikai“, trečia vieta atiteko komandai „Geriausi draugai“.
Nė viena šventė neapsieina be rėmėjų, pagalbininkų paramos. Tad tariam nuoširdų „AČIŪ“, pirmiausiai, mokyklos direktoriui, kad tiek metų sugeba suburti visus bendram darbui ir išlaikyti tokią gražią sportinę tradiciją. Kaip be pagrindinių teisėjų Rėdos Konteikienės ir Vidmanto Sprainaičio švilpukų, be šaunių merginų mankštos?
Patys geriausi ir dosniausi šios sporto šventės rėmėjai šiais metais buvo Slavikų seniūnijos bendruomenės centras, Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, UAB „Gulbelė“, AB „Pieno žvaigždės“. Sporto varžybų dalyviams buvo pristatytas konkursas „Eismo saugumas bendruomenėse‘2018“, skatinama būti siaugiais keliuose, dalinamos šviesą atspindinčios priemonės. Daugiau nuotraukų...

Renata Baltrušaitienė


 

 

Mokslo metų Pusmečio paminėjimas 2019 m.


Sausio 24 d. vykusios Mokslo metų Pusmečio paminėjimo šventės akimirkos. Daugiau nuotraukų... 
 


 

 

Savaitė su Vydūnu ,,Žmogus tėvynėn tenuein per širdį“


Šiemet sukanka 150 metų, kai gimė filosofas, rašytojas, publicistas, kultūros veikėjas Vilhelmas Storostas – Vydūnas. Kodėl toks slapyvardis -  Vydūnas? Todėl, kad jis buvo gimęs įžvelgti daugiau, nei kiti, ir mums parodyti. Vydūnas, pralenkdamas laiką, praplėtė žmogaus tobulėjimo kelius, vedančius į tautos gyvastį. Savo gyvenimu ir veikla jis parodė, kad atsakomybė už tautos likimą, vidinė atspara, moralinis tvirtumas – tai savybės, be kurių neįmanomas mūsų visų augimas ir tobulėjimas.

Įkvėpti šių prasmingų Vydūno minčių ir darbų, mes, Slavikų pagrindinės mokyklos bendruomenė, kartu su Slavikų laisvalaikio centru paskutinę lapkričio savaitę organizavome ir pravedėme renginių ciklą Savaitė su Vydūnu ,,Žmogus tėvynėn tenuein per širdį“. Jau pimadienį kibome į darbus. Kad geriau susipažintume su šia unikalia asmenybe, pažiūrėjome Editos Mildažytės dokumentinę apybraižą ,,Išminties mylėtojas“. Likusios savaitės dienos buvo skirtos kūrybinei veiklai. Penktų, šeštų klasių mokiniai kūrė sakmes apie mūsų kraštą, septintokai savo rašiniuose papasakojo apie gimtojo krašto šviesuolius, aštuntokai ir devintokai rašė samprotavimo rašinius Vydūno žodžiais ,,Dvasios augimo lygmuo yra tautiškumas. Žmogus privalo jausti ryšį su jį supančia aplinka, kalba, istorija, papročiais.“ Trečiadienį vyko integruotos dailės – lietuvių kalbos pamokos tema ,,Tautos gyvybės pagrindas yra kultūra. Gyva tauta – kurianti tauta“.  Aštuntos ir devintos klasių mokiniai savo kūrybines galias atskleidė kurdami skaidrių ciklą apie Vydūną tema ,,Tiesos ir šviesos nešėjas“.

Įdomią ir turiningą veiklą užbaigėme renginiu ,,Žmogus tėvynėn tenuein per širdį“. Skambėjo Vydūno amžininkų žodžiai apie iškilųjį mąstytoją, dainos, sukurtos pačio Vydūno. Mokyklos direktorius apdovanojo kūrybiškiausius renginio dalyvius atminimo dovanomis – knygomis.

Gražią ir prasmingą šventę vainikavo ,,Varpo“ mokyklos dramos studijos, vadovaujamos mokytojos Vilijos Meškaitienės, spektaklis ,,Kai keturiolika“. Išties pasitvirtino Vydūno žodžiai ,, Niekuomet žmogus nėra toks gražus, koks jis būna kurdamas“. Visi buvome sužavėti šauniaisiais ,,dramistais“.

Tikimės, kad tolimas ir gana paslaptingas Vydūnas mums tapo nors kiek artimesnis, o mes patys paaugome ir patobulėjome.

 Lietuvių kalbos mokytoja

Algima Špokienė