Nordplus Junior


Gegužės 8-12 dienomis Slavikų pagrindinėje mokykloje vėl buvo vykdomos Nordplus Junior (Šiaurės ministrų tarybos programa, skirta Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui švietimo srityje) projekto „Study of Alternative Teaching Methods and alternative environments used in the participating countries veiklos.

Mokykloje lankėsi mokytojai iš Vattudalsskolan mokyklos Ann-Louise Sundqvist, Susanne Hjortzberg,  Daniel Lestander, Junas Johansson. Kaip ir buvo planuota, įvykdyti visi projekto uždaviniai.  Mokytojai buvo supažindinti su Lietuvos ugdymo sistema.  Kad žinios būtų ne tik teorinės, pristatėme ne tik savo mokyklą, bet taip pat lankėmės Plokščių mokykloje daugiafunciniame centre, Gelgaudiškio specialiojo ugdymo centre Šaltinis. Slavikų mokykloje svečiai turėjo progą sudalyvauti  renginyje "Iš močiutės skrynios", kurio metu svečiai susipažino su Lietuvos kultūra, tautiniu kostiumu, patiekalais bei tapo Regioninių jaunųjų dviratininkų varžybų "Saugus ratas" stebėtojais. Lankėmės ir kultūrinėse vietovėse: Nidoje, Pažaislio vienuolyne, Trakų pilyje, Sudargo piliakalnuose.

 Sėkmingą projekto įgyvendinimą rodo vis didėjantis mokytojų noras įsitraukti į projektus, mokymuisi išnaudoti įvairesnes aplinkas. Džiugu, kad susitikimai "įnešė" naujų idėjų, padrąsino daugiau veiklų vykdyti kitose aplinkose, taip pat - ne pamokų metu. Mokytojai iš Švedijos teigia, kad po apsilankymo mūsų mokykloje, jiems norisi daugiau dėmesio mokykloje skirti savo kultūrai, mokinių kūrybiškumo skatinimui.  Esame tikri, kad bendradarbiavimas nenutruks ir kartu patirsime dar daug puikių akimirkų.  


 

Pedagogių viešnagė Turkijoje


 

 

 

  Sigita Mikelionienė.  Slavikų pagrindinė mokykla dalyvauja Erasmus+“ projekte „Ugdymas karjerai - galimybė atsiskleisti 

mokinio pašaukimui“. Vykdant projekto veiklas balandžio15-22 dienomis mokytojos S. Mikelionienė, J. Čereškevičienė, V. Rakickienė, D. Jazukevičienė darbo stebėjimo vizitui lankėsi Fatma Emin Kutvar Anadolu Lisesi mokykloje Turkijoje, Balikesir mieste. Kadangi projekto tikslas yra susipažinti su ugdymo karjerai programos įgyvendinimu bei karjerai reikalingų kompetencijų įgijimu kitose šalyse, ugdymo karjerai koordinatorė Fatma çavusoglu parengė pristatymą apie veiklas savo mokykloje. Susipažinome su psichologiniais aspektais renkantis profesiją – mokiniai skatinami atpažinti savo gebėjimus, požiūrį, vertybes. Stebėjome, kokios pamokos organizuojamos mokiniams, kad jie labiau pažintų save.  Vyksta daug diskusijų, aktyvių užsiėmimų, važiuojama į įvairias darbovietes, supažindinama su universitetais. Išbandėme John Holland‘o profesijos pasirinkimo testą, padedantį moksleiviams geriau suprasti save, geriau apskaičiuoti ir apmąstyti, kokią mokslo ar karjeros sritį rinktis. Patobulėjome ne tik profesinėje srityje, turėjome galimybę pažinti Turkijos miesto ir kaimo kasdienybę, gamtos grožį, stebėti žmonių bendravimą ir sugebėjimą visur suspėti neskubant.

Judita Čereškevičienė. Aplankytoje mokykloje mane sužavėjo mokytojų ir mokinių tarpusavio santykiai, pasitikėjimas, pasirinkimo laisvė. Stipriai plėtojamos savanorystės idėjos, skatinamos  ir palaikomos iniciatyvos tarp pačių mokytojų, mokytojų ir jų mokinių. Mokykla visais įmanomais būdais stengiasi patenkinti mokinių pažintinius interesus. Gamta Balikesire ir jo apylinkėse tobula. Iš rūko išnyrančios kalnų viršūnės, nuostabiai smaragdinė Egėjo jūra, itin siauros, bet jaukios Cundos salos gatvelės, ir Aivaliko (alyvuogių sostinė) miestas paliko neišdildomus įspūdžius. Kalbant apie apie aplankytų vietovių kultūrą susidaro įspūdis, jog žmonės niekur neskuba. Tarp transporto priemonių nardantys pėstieji, garso signalais besinaudojantys, bet pagarbą vienas kitam išlaikantys vairuotojai pirmomis dienomis kėlė nuostabą ir susižavėjimą. Lauko kavinių, restoranų savininkai itin malonūs ir paslaugūs savo lankytojams. Vienas po kito žmonių geriami arbatos puodeliai tarsi tiesia kelią diskusijoms. Net keturkojai žmogaus draugai jaukiai įsitaisę prie parduotuvių ir kavinių liudija, jog čia gyventi gera. Bet patį didžiausią įspūdį kelia žmonių meilė savo šaliai. Tiek milijoniniame Stambule, tiek atokiose kaimo gatvelėse visur plevėsuoja Turkijos vėliavos.