Užgavėnės 2023-02-21

 

Nors žiema vis dar nenori pasitraukti, pavasarinė nuotaika vis labiau beldžiasi į kiekvieno kiemą...

   Liaudis nuo seno švęsdavo Užgavėnes, kad išvarytų žiemą ir greičiau pabustų gamta, iš tolimų šalių sugrįžtų paukščiai – ateitų pavasaris. Per Užgavėnes būtina ne tik daug ir riebiai prisivalgyti, kad užtektų visai Gavėniai, bet ir persirengti įvairiais personažais (gyvuliais, nepažįstamais žmonėmis, demonais), daug vaikščioti, triukšmauti, žiemą varyti. Be riebaus ir sotaus maisto, būtina kepti „kropelius“ bei blynus, nes apskrita blyno forma simbolizuoja pasaulio Saulę.

  Šiemet Užgavėnes Slavikuose minėjome edukacine popiete „Užgavėnių kaukės iš odos“ su meistre Irena Mažeikiene, kuri vyko seniūnijos salėje. Jauki popietės nuotaika dvelkė ne tik besigrožint Užgavėnių kaukių paroda, bet ir šiltai bendraujant su kaukių meistre sudargiete Irena Mažeikiene. Popietės dalyviai turėjo galimybę ne tik pamatyti, bet ir prisiliesti bei pasimatuoti meistrės pagamintas įstabaus grožio kaukes. Autorė mielai pasidalino savo patirtimi kaip gamina Užgavėnių kaukes, iš kur semiasi minčių, idėjų, nuo ko pradėjo... Nenuostabu, kad tokio grožio kaukes meistrė gamina jau seniai. Baigusi Stepo Žuko dailės instituto odos skyrių, bei 20 metų dirbo „Dailės“ kombinate Vilniuje. Grįžus gyventi į Sudargą, neužmiršo dirbinių iš odos. Viešnios dukra, Slavikų seniūnijos specialistė Birutė Mačienė, pristatė ir parodė tik dalelę pagamintų kaukių, mat dauguma jų yra padovanotos giminėms, Jurbarko krašto muziejui, pasiekusios net Angliją, JAV.

   Na, o kas labiausiai vijo žiemą? Mažieji persirengėliai nepraėjo pro šalį, mielai keitė savo įvaizdį pasimatuodami naujas kaukes.

   Užgavėnių kaukių paroda vyks iki vasario 28 d. Slavikų seniūnijos salėje. Maloniai kviečiame pasigrožėti sudargietės Irenos Mažeikienės, mūsų krašto – Albino Bilinsko ir slavikiečių kurtomis Užgavėnių kaukėmis.

Daugiau foto - NUOTRAUKOS